Jak leczyć migrenę

 • Domowe metody walki z migreną

  Migrena to poważna choroba neurologiczna. Skala i częstotliwość migrenowego bólu zwykle są bardzo uciążliwe i znacznie utrudniają codzienne życie chorego. Przeważnie migrena wymaga specjalistycznej konsultacji z lekarzem i podania leków dostępnych na receptę. 

  Czytaj więcej »
 • Nadużywanie leków przeciwbólowych

  Leki przeciwbólowe są najczęściej nadużywanymi lekami przez pacjentów. Szacuje się, że blisko 20% populacji jest uzależnione od leków przeciwbólowych. Polacy znajdują się w światowej czołówce narodów zażywających leki przeciwbólowe. 

  Czytaj więcej »
 • Metody leczenie napięciowego bólu głowy

  Ból głowy jest dolegliwością, która dotyka bardzo dużą część populacji, może mieć różny charakter i być konsekwencją wielu schorzeń. Napięciowy ból głowy charakteryzuje się łagodnym lub umiarkowanym nasileniem.

  Czytaj więcej »
 • Kiedy pójść z migreną do lekarza?

  Nie każdy ból głowy to migrena. Jeśli podejrzewamy, że cierpimy na migrenę musimy pamiętać o jej kilku charakterystycznych cechach. Ból migrenowy w odróżnieniu od bólu głowy jest bardzo silny, przewlekły i ma zwykle napadowy charakter.

  Czytaj więcej »
 • Nieopioidowe leki przeciwbólowe w leczeniu migreny

  Nieopioidowe leki przeciwbólowe są powszechnie stosowane w bólach różnego pochodzenia. Zazwyczaj są to leki dostępne bez recepty, w szerokiej sieci dystrybucji. Popularność tego typu leków sprawia, że nieopioidowe leki przeciwbólowe to zazwyczaj pierwszy wybór osoby cierpiącej na ból głowy.

  Czytaj więcej »
 • Profilaktyczne leczenie migreny

  Według różnych danych blisko 25 proc. kobiet i 9 proc. mężczyzn doświadcza migren. Mimo tego, że migrena jest tak powszechnym schorzeniem, choroba bardzo rzadko jest właściwie rozpoznawana i leczona.

  Czytaj więcej »