Rodzaje migreny

 • Odmienności migreny u dzieci i młodzieży

  Migrena u dzieci i młodzieży jest bardzo poważnym problemem zdrowotnym i społecznym.

  Czytaj więcej »
 • Ból głowy w ciąży

  Ból głowy to dolegliwość bardzo często występująca podczas ciąży. U zdecydowanej większości kobiet ból ten bywa łagodny i niegroźny.  Niestety, pewna grupa pacjentek skarży się w tym czasie na znacznie silniejsze bóle głowy. 

  Czytaj więcej »
 • Stres a ból głowy

  Ból głowy jest jednym z bardziej powszechnych symptomów wśród osób zgłaszających się do lekarza. Istnieje wiele przyczyn występowania bólu głowy, a niektóre z nich mogą być niezwykle niebezpieczne dla zdrowia.

  Czytaj więcej »
 • Migrena a antykoncepcja hormonalna

  Migrena dotyczy około 30% kobiet w wieku reprodukcyjnym. Wiele kobiet w tej grupie wiekowej stosuje antykoncepcję hormonalną. U osób cierpiących na migrenowe bóle głowy mogą występować pewne ograniczenia w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych.

  Czytaj więcej »
 • Migrena siatkówkowa

  Migrena jest jedną z najczęstszych chorób układu nerwowego. Jednym z typów migreny wyróżnianym w  Międzynarodowej Klasyfikacji Bólów Głowy jest migrena siatkówkowa zwana również migreną oczną. 

  Czytaj więcej »
 • Czym jest migrena? Rozpoznanie choroby

  Migrena jest chorobą przewlekłą powodującą uciążliwe bóle głowy. Migrenowy ból głowy jest najbardziej symptomatycznym i najbardziej dotkliwym objawem migreny. Szacuje się, że na migrenę może cierpieć nawet do 20% populacji. 

  Czytaj więcej »